پروژه‌های ایران‌شناسی در گوتینگن؛ از جشن‌های مغولی تا آموزش زبان

موسسه ایران‌شناسی دانشگاه گوتینگن آلمان سه پروژه جالب توجه برای پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ را به سرپرستی اوا اورتمان ارائه داده است.

موشن‌گرافی / چند راه ساده برای نجات زمین

دانشمندان می‌گویند اگر نتوانیم میزان افزایش دمای زمین را کمتر از یک و نیم درجه نگهداریم، جان میلیون‌ها انسان و گونه جانوری به خطر می‌افتد؛ اما چه کاری از دست ما برمی‌آید و چگونه می‌توانیم تغییری به وجود آوریم؟ در این موشن‌گرافی چند راهکار ساده را معر...

مصائب یک عادت!

یک روز معمولی است؛ مثل همه روزها. لباس می‌پوشید، کیفتان را بر می‌دارید و از خانه می‌زنید بیرون برای انجام کارهای روزمره‌تان. اما چند دقیقه بعد دردی عمیق تمام ناحیه شکمتان را در بر می‌گیرد و عرق سردی روی بدنتان می‌نشاند. به اطرافتان نگاه می‌کنید اما ه...

ویدئو / مراسم شب‌های قدر در حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع)، در کنار میزبانیِ همیشگیِ از زائران و عاشقان اما هشتم شیعیان، در ایام خاصی از تعداد بیشتری از میهمانانش پذیرایی می‌کند. مراسم احیا در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان، یکی از همین زمان‌هاست. این ویدئو، گوشه‌هایی از مراسم احیا در حرم مطهر ر...

ذوالفقار علی (ع) نمادِ تشیع مسلمانانِ «دربند» بود

" شیر" مظهرِ حضرت علی (ع) - اسدالله یا شیرخدا -، "شمشیرِ ذوالفقار" در دستِ او و "خورشید" نمادِ نور رسالت و رسول اکرم (ص)، برفراز شیر، نمادی است مبنی بر حضور تشیع در شهر ایرانیِ دربند در قفقاز روسیه.

ویدئو / آئین گُل‌غلتان نوزادان در سمنان

آئین سنتی گُل‌غلتان نوزادان یکی از سنت‌های دیرینه استان سمنان است که در اولین بهار زندگی نوزاد برگزار می‌شود. هرساله این سنت در فصل بهار و پس از روییدن گل‌های محمدی برگزار می‌شود. مردم این دیار بر این باورند که اجرای این مراسم برای نوزادان سبب شادابی...

زمامدار پیرو علی(ع)، نمی‌تواند مخالف آزادی عقیده و اندیشه باشد

حجت الاسلام ذاکری با بیان اینکه «عهدنامه ابن ابوبکر» بر اهتمام ویژه امیرالمومنین (ع) به آزاداندیشی صحه می‌گذارد، گفت: حاکمان مسلمان باید چنین متون ارزشمندی را نصب‌العین سیاست خود کنند.

طرحی برای انقلاب فرهنگی در اتحادیه اروپا

«ژان نوئل ترون» نویسنده کتاب «چه می‌شود اگر از فرهنگ شروع کنیم؟» خواستار پی‌ریزی مجدد اتحادیه اروپا با کمک فرهنگ و حمایت از صنایع فرهنگی شده است.

چه‌طور باید در مدرسه زنده ماند؟

منتخبی از کتاب‌هایی با موضوع امتحان در قالب نمایشگاهی با عنوان «چه‌طور باید در مدرسه زنده ماند؟» در کتاب‌خانه‌ی مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا شده است.

باید بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کشور عملیاتی شود

قزوین – ایرنا – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کشور عملیاتی شود چون یک تکلیف قانونی است و انضباط مالی را به همراه دارد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

http://niafam.com/پورتال-سازمانی-هوشمند
email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehfarhang
telegram: http://t.me/rsaranganoush
tel: +98915005847
© 2017 Rasane Farhang Rights Reserved