صالحی: معلمی یک سلوک انسانی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز معلم توئیتی منتشر کرد و نوشت: معلمی شغل نیست، یک سلوک انسانی است.

کرونا جنگ با بدن خود ماست/کووید۱۹ گالیله و نیوتن می‌شود؟

«تن-ترس»ی هول آوری انسان مسئله گون را به دره‌ مرگ سوق داده است، دره‌ای که در آن «آئین تخلّی» روان ما را پر خواهد کرد و شاید لازم بیاید که به مفهوم «دیگری» بطور موسّع بازاندیشی شود.

جشنواره صنایع‌دستی و لباس‌های محلی در تونس

تونس ۱۲ تا ۱۶ مارس امسال را به عنوان روز صنایع دستی و لباس‌های محلی جشن می‌گیرد؛ این برنامه ملی، بزرگداشت تعدادی از صنعتگران برجسته این کشور را هم شامل می‌شود.

فرهنگ مسلمانانی که برای فرار از نسلکشی چینی‌ها به قرقیزستان رفتند

دونگان‌ها از نسل قوم هوم هویی چین هستند که در هنگام نسلکشی این قوم توسط حکام چین، گریخته و در آسیای مرکزی ساکن شدند. فرهنگ این قوم جذاب است.

ویدئو / در مواجهه با شایعات و اخبار کرونا چه باید کرد؟

یکی از موضوعات مهم مرتبط با شیوع ویروس کرونا در جوامع و بخصوص جامعه ایران، شکل برخورد و پرداختن به این ویروس در رسانه‌ها و مردم است و اینکه در چنین وضعیتی آیا هدایت مردم به سمت وحشت عمومی کار درستی است یا باید سنجیده‌تر عمل کرد؟ اساسا در چنین شرایطی ...

به چند حاجی‌فیروز نیازمندیم

حاجی‌فیروز، اولین پیام‌آور بهار را دست کم گرفتیم. با همان روی سیاه به جنگ گرگ زمستان می‌رفت، خنده و شادی به ارمغان می‌آورد، با دیو ناامیدی پنجه در پنجه می‌شد و با لباس و زبان سرخ، حرف‌های مگو می‌زد. در سال‌های گذشته، به دلایل مختلف، حاجی فیروز را از ...

خرده‌روایت‌هایی از فرهنگ تحت سلطه ویروس/ در انتظار جهان پساکرونا

کرونا نظم را برهم ریخت و نقاب‌هایمان را برداشت. فرهنگ‌های دیگر پس از شیوع ویروس توانایی تولید یک نظام نقادانه فرهنگ را داشتند، آیا ما نیز در جهان پساکرونایی‌مان این توانایی را خواهیم داشت؟

«گفت‌وگو» و «پذیرش دیگری» راهکار سیدجمال برای حل مشکلات مسلمانان

سیدجمال‌الدین اسدآبادی سودای اتحاد جهان اسلام را داشت، هرچند این تز توفیق چندانی پیدا نکرد، اما تاکید او بر اصل حریت فکر، یک ترم فرهنگی را در تمدن اسلامی باز کرد؛ «گفت‌وگو».

ویدئو/ برای هوشنگ ظریف، مدرس موسیقی و نوازنده پیشکسوت تار

هوشنگ ظریف ـ نوازنده پیشکسوت تار و مدرس موسیقی ـ شامگاه شنبه (۱۷ اسفند ماه) در سن ۸۱ سالگی به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. او در طول فعالیت هنری خود به عنوان تکنواز تار در ارکسترهای متعدد سازمان ملی وابسته به وزارت فرهنگ و هنر، گروه استاد فرام...

قدرت الله علیزاده درگذشت

قدرت الله علیزاده معاون بنیاد ایرانشناسی عصر دیروز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.


 << صفحه قبلي   [4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehfarhang
telegram: http://t.me/rsaranganoush
tel: +98915005847
© 2017 Rasane Farhang Rights Reserved