× اخبار حاوی برچسب :

عشاير

تعداد :6
یادواره ۹۷۶ شهید عشایری کهگیلویه و بویراحمد بهمن ماه برگزار می شود

فرمانده مقاومت بسیج عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین کنگره ۹۷۶ شهید عشایر این استان و گرامیداشت سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

مسجدجامعی: «بهمن بیگی» بنیانگذار اخلاق و مدنیت در ایران بود

تهران- ایرنا- «احمد مسجد جامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم گرامیداشت مرحوم «محمد بهمن بیگی» گفت: بهمن بیگی نه فقط بنیانگذار آموزش و پرورش عشایری که بنیانگذار اخلاق و مدنیت در ایران و نگهدارنده بنیان های اخلاقی بود.

جذابیت زندگی سنتی در عصر مدرنیته

ارومیه- ایرنا- زندگی سنتی عشایر در عصر مدرنیته جذابیت های منحصربفردی دارد و اقامت شبانه در سیاه چادرهای عشایری آذربایجان غربی با آب و هوای ییلاقی و تغذیه با لبنیات طبیعی، رویایی دست یافتنی برای گردشگران داخلی و خارجی است.

این «شیرها» از کجا آمده‌اند؟

«۵۰ سال پیش پرویز تناولی به شیراز دعوت می‌شود و تصادفا گذرش به یک عتیقه فروشی در یکی از هتل‌های شیراز می‌افتد. آنجا با "شیری" صد ساله برخورد می‌کند، اما نه شیری غرنده بلکه شیری آرام و بافته بر تار و پود یک گلیم. شاید زمانی که آن زن عشایر نقش شیر را ا...

اقتصاد، معیشت، کوچ و صنایع دستی عشایر در یک نمایشگاه

نمایشگاه عکس «چیزی شبیه زندگی» به هنرمندی اسحاق آقایی با موضوع زندگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

بهره برداری از اولین مجتمع فرهنگی خیر ساز ایلات عشایر جنوب کشور در صدرا

شیراز- ایرنا- نخستین مجتمع فرهنگی و مذهبی ایلات عشایر استان فارس و جنوب کشور که بیش از 40 میلیارد ریال هزینه ساخت آن را خانواده جوزن از عشایران خیر این استان تامین کرده اند، در شهر جدید صدرا در شمال غرب شیراز به بهره برداری رسید.





email: [email protected]ng.ir
instagram: http://instagram.com/rasanehfarhang
telegram: http://t.me/rsaranganoush
tel: +98915005847
© 2017 Rasane Farhang Rights Reserved